Počasí hraje při dovolenou důležitou roli. Ukážeme vám jak jsou průměrne teploty vzduchu v Egyptě během jednotlivých měsíců v roce.

Aktuální nabídka Last Minute do Egypta ZDE!

Egypt je považován za tzv. celoroční destinaci, takže teplo je tam téměř celý rok. Ale přece jen ty letní měsíce jsou nejteplejší a teploty šplhají až k velmi vysokým teplotám.

Egypt počasí přehled jednotlivých měsíců

Egypt počasí Květen

V květnu začínají teploty v Egyptě růst průměrně do docela zajímavých hodnot. Teplota vzduchu je už velmi příjemná a také dostačujicí.

Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v květnu: 28 stupnů Celsia

Egypt počasí červen

V červnu se v Egyptě teploty ještě mírně zvýší a to o jeden stupeň Celsia. Teplota je tak zase o něco vyšší a na pláži to již docela hřeje. Je důležité dbát na pláži na dostatečný pitný režim a také se dostatečně mazat opalovacími krémy, aby nedošlo ke splálení kůže od sluníčka. Spálení dokáže být velmi nepříjemné a dokáže nám zkazit celou dovolenou.

Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v červnu: 29 stupnů Celsia

Egypt počasí červenec

Červenec je v Egyptě hned druhý nejteplejší měsíc. Teplota okolního vzduchu průměrně vzroste o 2 stupně Celsia oproti červnu. Pro koupání jsou tyto teploty přímo ideální , ale například pro sport je špátné. Sportujte tedy buď brzy ráno nebo pozdě večer.

Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v červenci: 31 stupnů Celsia

Egypt počasí srpen

Vůbec nejteplejším měsícem je v Egyptě bezesporu Srpen, kdy se teplota šplhá do maximálních hodnot. Průměrně se teplota vzduchu zvyšší o další 2 stupínky Celsia nahoru. Tyto vysoké teploty můžou být pro někoho až nepříjemné.

Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v srpnu: 33 stupnů Celsia

Egypt počasí zaří

V zaří nastane v Egyptě mírný pokles teploty okolního vzduchu asi o 3 stupníky Celsia. Ale stejně je zaří 3 nejteplejší měsíc v Egyptě. Hned po srpnu a červenci.

Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v září: 30 stupnů Celsia

Aktuální nabídka Last Minute do Egypta ZDE!